Jak se zabavit na dovolené, když vám počasí zrovna nepřeje?

Ne vždy je nám během naší dovolené dopřáno slunečné počasí nebo blankytně modrá obloha. Určitě každý z vás zažil na vlastní kůži situace, kdy mu po celou dovolenou pršelo. Ono totiž silný vítr, zima nebo déšť, to je to poslední, co si na dovolené přejete.

voda

Snažte se tomu předcházet vhodným výběrem destinací. Proto pokud se hodláte vydat například do jižní Evropy, využijte proto rozmezí červen – srpen, pokud Thajska vyberte rozmezí leden až březen, na Bali pak zvolte období mezi dubnem a srpnem. Ovšem ani toto plánování nemusí vždy vyjít, přírodě jednoduše neporučíme. Co tedy dělat v takové situaci? Určitě nepropadejte panice a nebuďte zoufalí, i tak si můžete pobyt co nejvíce užít. My vám proto přinášíme pár tipů jak se zabavit, i když počasí zrovna nepřeje.

·         Nechte se hýčkat
Jednoduše místo povalování na pláži se nechte hýčkat ve spa. Ruku na srdce, kolikrát za rok si toto dopřejete? Vůbec nebo snad jednou? Teď toho můžete pořádně využít!

víno

·         Přihlaste se na kurz vaření
Jinou kulturu nemusíte poznávat pouze tím, že budete cestovat po zajímavých místech, ale můžete také vyzkoušet místní kuchyni a rovnou se něco přiučit. Oblíbené pokrmy, které jste se na dovolené naučili, si posléze budete moci uvařit i po návratu domů.

·         Vydejte se na procházku
I když prší, to přece neznamená, že musíte celý den trávit zavření na hotelu. Popadněte deštník, pláštěnku a vyrazte poznávat okolní krásy.

·         Učte se a procvičujte jazyk
Učíte se jazyk dané země? Sbalte si do tašky učebnici a najděte útulnou kavárnu nebo bar. Dejte si kafe a přečtěte kavárenské noviny. Zaposlouchejte se do hovoru nebo zkuste prohodit pár slov s místními, kteří se také schovávají před deštěm.

čtení

·         Relaxujte
Vedete náročný život? Potom asi nemá cenu někam se honit. Takže zůstaňte na pokoji, objednejte si večeři přímo na pokoj, podívejte se na film, dočtěte knihu, kterou máte rozečtenou už půl roku a pokud se vám chce, jděte si zacvičit do fitka.

Jak se zabavit na dovolené, když vám počasí zrovna nepřeje?
Share