Ušetřit můžete i na elektřině

V posledních několika letech zdražuje úplně všechno. Mezi komodity, které vlna zdražování zasáhla nejvíce, je i elektrická energie. Navíc, výhledy do budoucna v tomto směru dávají tušit, že elektřina bude dál dražší a dražší, a to jak pro podniky, tak samozřejmě i pro domácnosti. Vyšší ceny ale nemusí za každou cenu znamenat nutnost platit více, je však potřeba jít na to trochu od lesa. Řeč není o žádném podvádění, to jistě ne, ale o legálních úsporných opatřeních, která samozřejmě existují. Některá jsou až příliš drakonická, třeba odstavení některých spotřebičů, jiná zase nejsou až tak efektivní, aby stálo za to o nich vůbec přemýšlet.
Kvalitní žárovky
Úplně nejlepším řešením se zdá být koupě nových světelných zdrojů, které by však měly být daleko úspornější než stávající typy, které dodnes používáte. Ideální jsou v tomto směru led žárovky e27, které jsou nejen úsporné, ale také ekologické. Pokud to myslíte se šetřením vážně, koupě těchto světel by pro vás měla být prioritní.
Úsporné osvětlení

Jsou odolné

Tento druh žárovek nezdobí pouze nízká spotřeba, ale rovněž i velká odolnost. Ne snad odolnost proti různém druhům mechanického poškození, v tomto směru jsou všechny druhy žárovek přibližně stejně křehké, ale proti času. Led světla skutečně vydrží sloužit daleko déle než jejich konkurence, a to mnohonásobně. Důvod je přitom sporadický. Během jejich provozu se totiž netvoří zároveň se světlem i teplo, což u jiných světel je běžné. A teplo právě negativním způsobem působí na kvalitu osvětlení.

Cena není strašná

Je pravdou, že ještě relativně nedávno byly led světelné zdroje cenově hodně nad limit, ale v současnosti to už tak úplně neplatí. Stále si můžete pořídit modely, za které dáte i několik stokorun, možná i více, ale to jsou speciální typy, které mají speciální využití. Standardní druhy jako e27 jsou k dispozici za pár desítek korun, což je dnes v podstatě normální cena.